Pompy ciepła Nowy Sącz

Zdecydowana większość osób, które decydują się obecnie na budowę domu lub innego budynku duży nacisk podczas planowania inwestycji kładzie na energooszczędność. Ekologiczne rozwiązania związane z ogrzewaniem domu i wody są coraz popularniejsze – oczywiście, w grę wchodzi tu troska o środowisko naturalne i działania mające na celu ograniczenie emisji szkodliwych substancji do powietrza, ale dla wielu użytkowników ogromne znaczenie ma też inny aspekt – bardzo duża oszczędność pieniędzy.

Pompa ciepła to nowoczesne, niezwykle energooszczędne rozwiązanie. Do ogrzewania budynku wykorzystuje energię elektryczną oraz ciepło pobierane z zewnątrz, a koszty jej eksploatacji są znacznie niższe niż w przypadku tradycyjnych źródeł ogrzewania – nawet o 20–40%. Dlatego też początkowa inwestycja w sam sprzęt i instalację bardzo szybko się zwraca.

Urządzenie, w zależności od typu, może pobierać ciepło ze środowiska w różny sposób: absorbować je z powietrza, wody lub gruntu. Wybór odpowiedniego rodzaju pompy zależy od bardzo wielu czynników, przede wszystkim od otoczenia budynku i od tego, do jakich źródeł ciepła ma on dostęp. Samo urządzenie zasilane jest prądem – jego pobór jest jednak stosunkowo niewielki. Podgrzana woda może być wykorzystywana użytkowo albo odprowadzona do systemu grzewczego – grzejników lub ogrzewania podłogowego. Co ciekawe, pompę ciepła można wykorzystać również w innym celu – do chłodzenia pomieszczeń w gorące dni.

Jeżeli szukasz fachowej firmy montującej pompy ciepła w Nowym Sączu, zapraszamy do kontaktu. Pomożemy Ci dobrać odpowiednie typ urządzenia, doradzimy i przeprowadzimy fachowy montaż. Zapewniamy również profesjonalny serwis sprzętu.