Mój prąd 3.0 Nowy Sącz

Dofinansowanie na fotowoltaikę to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chciałyby zainwestować w taką instalację, jednak jej koszty początkowe są dla nich zbyt wysokie. Właśnie dlatego wprowadzony w życie został program “Mój Prąd”, którego 3 edycja wystartuje latem 2021 i potrwa do 20.12.2021. Dzięki tej dotacji każda osoba, która zdecydowała się na montaż fotowoltaiki po 31.01.2021 lub dopiero będzie zamawiać instalację może uzyskać 50% zwrotu całej inwestycji, jednak nie więcej niż 5 tysięcy złotych. Naturalnie program “Mój prąd 3.0” w Nowym Sączu także funkcjonuje, a nasza firma oferuje pomoc w uzyskaniu tej dotacji.

“Mój Prąd 3.0” w Nowym Sączu – na czym polega ten program?

Jak już zostało wspomniane, z programu można uzyskać nawet 5000 złotych dofinansowania, jednak to nie wszystkie plusy. Kolejnym atutem “Mój Prąd 3.0” jest to, że został on zwolniony z podatku, a zatem nie trzeba go doliczać do rocznego rozliczenia. Ponadto dotacja ta łączy się z ulgą termomodernizacyjną, a koszty nieobjęte wsparciem możesz odliczyć sobie od podatku. Jak więc widać – uczestnictwo w tym programie jest bardzo opłacalne.

Jakie warunki należy spełnić?

Jak każdy program dofinansowania, ten także obwarowany jest pewnymi zasadami. Po pierwsze – nasza instalacja fotowoltaiczna, a dokładniej jej moc musi mieścić się w określonym zakresie. Nie może ona być niższa od 2 kW, ale też nie może przekraczać 10 kW. Kolejną kwestią jest użytkowanie. Do programu załapią się tylko i wyłącznie te instalacje, które są wykorzystywane do produkcji prądu na użytek prywatny. Co więcej, musi być ona podłączona do instalacji OSD, a więc do sieci wybranego przez nas dystrybutora energii – może to być Enea, Energa, Innogy, PGE lub Tauron. Mimo takich warunków wciąż bardzo wiele osób może zgłosić się po dofinansowanie, dzięki czemu finalne koszty całej inwestycji mogą być zdecydowanie niższe. Jeśli więc masz lub planujesz inwestycję w fotowoltaikę do prywatnego użytku, to doskonała opcja dla Ciebie.

Dlaczego warto skorzystać z naszej oferty pomocy w uzyskaniu dofinansowania?

Nasza firma obecna jest na rynku już od wielu lat. Doskonale znamy temat fotowoltaiki i instalacji fotowoltaicznych, a od jakiegoś czasu pomagamy naszym klientom w uzyskaniu dotacji na ten cel. Dzięki naszej pomocy cały proces pójdzie szybko i sprawnie, a Ty będziesz mieć pewność, że wszystkie dokumenty zostały poprawnie wypełnione i złożone w terminie. Serdecznie zapraszamy do kontaktu w celu omówienia szczegółów pomocy w uzyskaniu dofinansowania z programu “Mój Prąd 3.0”.