Czyste powietrze Nowy Sącz

Istnieje wiele programów, których celem jest dofinansowanie systemów fotowoltaicznych w naszym kraju. Dzięki nim kwota, którą musimy wyłożyć z własnej kieszeni na realizację instalacji fotowoltaicznej w naszym domu, może znacznie zmaleć. Jednym z takich programów, z których pomagamy uzyskać dofinansowanie, jest “Czyste powietrze” w Nowym Sączu.

Program “Czyste powietrze” w Nowym Sączu – jak uzyskać dofinansowanie?

Program “Czyste powietrze” powstał z inicjatywy Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Jego głównym celem jest zminimalizowanie emisji szkodliwych dla zdrowia zanieczyszczeń i pyłów zawieszonych, pochodzących bezpośrednio z miejsc, w których do opału i produkcji energii wykorzystuje się węgiel czy wysokoemisyjne paliwa stałe. W najlepszym przypadku twórcy programu chcą doprowadzić do likwidacji powstawania takich zanieczyszczeń, a tym samym wzmocnić ochronę zdrowia w tym zakresie i uświadomić społeczeństwo. Dzięki wymianie nieekologicznych źródeł ciepła na nowoczesne, które wykorzystują bardziej przyjazne paliwa, zyskujemy bardzo dużo. Po pierwsze – nie niszczymy środowiska poprzez emisję szkodliwych związków do atmosfery. Przykładamy tym samym swoją cegiełkę do ochrony natury i przyrody, która ma bardzo istotne znaczenie dla naszego życia. Po drugie – oszczędzamy mnóstwo pieniędzy – dzięki zastosowaniu wysokiej jakości, nowoczesnych rozwiązań uzyskamy większą kontrolę nad ogrzewaniem, a co za tym idzie – nad ilością zużywanego paliwa. Dzięki takim rozwiązaniom możemy całkowicie uniezależnić się i tym samym płacić niższe rachunki. Ponadto dotacja obejmuje także: demontaż nieefektywnego źródła ciepła, zakup i montaż nowoczesnego źródła, zakup i montaż mechanicznej wentylacji z odzyskiem ciepła, zakup i montaż mikroinstalacji fotowoltaicznej oraz demontaż oraz zakup i montaż nowej instalacji centralnego ogrzewania lub ciepłej wody. Warto też zaznaczyć, że łączna kwota dofinansowania, którą można otrzymać, wynosi aż 37 tysięcy złotych, co jest niebagatelną sumą. Ponadto można ją uzyskać nawet wtedy, kiedy nasz projekt jest już zakończony, jednak mamy wszystkie wymagane dokumenty uprawniające nas do uzyskania pieniędzy.

Dlaczego warto skorzystać z naszej pomocy?

Jesteśmy profesjonalistami, którzy doskonale znają potrzeby swoich klientów, Działamy od wielu lat, dzięki czemu posiadamy ogromne doświadczenie, które jest bardzo przydatne podczas starania się o dofinansowanie. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszych usług.