Rekuperacja
w Nowym Sączu

Poznaj nowoczesne systemy wentylacji i rekuperacji, dzięki którym oszczędzisz pieniądze i zadbasz o zdrowie domowników.

WENTYLACJA I REKUPERACJA

Czym jest i jak działa
rekuperacja?

Rekuperacja to nowoczesne systemy wentylacyjne zapewniające regulowaną wymianę powietrza bez marnowania energii. Energia jest odzyskiwana z zanieczyszczonego powietrza za pomocą rekuperatora, a energię tę można później wykorzystać do podgrzania ciepłej wody lub ogrzewania pomieszczeń, co jest szczególnie energooszczędne. świeże powietrze natomiast jest cały czas dostarczane do pomieszczeń i ogrzewane.

W przypadku centralnych urządzeń wentylacyjnych rozróżnia się systemy odprowadzania powietrza i systemy nawiewu / wywiewu. Zużyte powietrze jest pobierane z pomieszczeń takich jak kuchnia, łazienka i toaleta za pomocą systemu kanałów wentylacyjnych. Jednocześnie świeże powietrze przepływa przez powstałe podciśnienie przez zewnętrzne wyloty powietrza bezpośrednio do pomieszczeń nawiewnych (pokój dzienny, pokój dziecięcy, sypialnia).

INSTALACJE

Pracujemy tylko na materiałach najwyższej jakości
od renomowanych producentów:

STIEBEL ELTRON
PE-FLEX

Korzyści zdrowotne
rekuperacji

System rekuperacji oczyszcza powietrze z bakterii i wirusów, jednocześnie dostarczając czyste i wolne od alergenów świeże powietrze. Dzięki temu, można wyeliminować objawy, jakie pojawiają się u osób przebywających w pomieszczeniach ze źle przygotowaną wentylacją tradycyjną, takie jak:

  • nawracające bóle głowy
  • podrażnienia błon śluzowych gardła i nosa
  • różnego rodzaju alergie
  • schorzenia gardła i układu oddechowego

Co więcej, dzięki zastosowaniu rekuperacji nie będzie pojawiać się grzyb czy pleśń na ścianach!

Męczą cię nawracające bóle głowy? A może cały czas masz podrażnione błony śluzowe gardła i nosa? Masz wrażenie, że powietrze w Twoim domu jest zanieczyszczone i nie wiesz jak uporać się z tym problemem? Odpowiedzią na Twoje kłopoty są system rekuperacji, które nasza firma instaluje w Nowym Sączu i nie tylko. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami.
Czytaj więcej...

Rekuperacja Nowy Sącz - dlaczego warto z niej skorzystać?

Zanim wyjaśnimy, jakie korzyści wynikają bezpośrednio z wykorzystywania systemu rekuperacji w domu, musimy przedstawić, czym on dokładnie jest i w jaki sposób działa. Rekuperacja odbywa się z wykorzystaniem innowacyjnych systemów wentylacji, które zapewniają regulowaną wymianę powietrza bez utraty energii. Dzięki działaniu rekuperatora z zanieczyszczonego powietrza odzyskuje się energię, którą potem można na różne sposoby wykorzystywać. Jak więc widać jest to rozwiązanie oszczędne i ekologiczne, a jednocześnie zdrowe, gdyż świeże powietrze będzie cały czas wtłaczane do pomieszczenia przez wentylację. Kiedy już wiemy, na czym polega i jak działa rekuperacja, możemy odpowiedzieć na pytanie: dlaczego warto mieć taki system w domu? Tak jak wspomnieliśmy na początku tekstu - zanieczyszczone powietrze w domu może powodować różne niedogodności zdrowotne. Zastosowanie systemu wentylacji z rekuperatorem pomoże nam pozbyć się tego problemu. Dzięki niemu powietrze w naszym mieszkaniu będzie czyste i świeże, a jednocześnie pozwoli nam to na oszczędności dzięki energii pochodzącej z przefiltrowanych zanieczyszczeń. Systemy rekuperacji doskonale oczyszczają też powietrze z rozmaitych wirusów i bakterii, a także zapobiegają powstawaniu grzybów i pleśni na ścianach, co jest ich dodatkowym atutem.

Dlaczego warto postawić na rekuperację w Nowym Sączu z naszą firmą?

Jesteśmy obecni w branży od wielu lat, przez cały czas dostarczając wysokiej jakości rozwiązania z zakresu wentylacji i rekuperacji dla naszych klientów. Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie i z należytą starannością, co jest gwarancją dobrego wykonania całej instalacji. Podczas pracy wykorzystujemy tylko komponenty wysokiej jakości, dzięki czemu zlecenia, które realizujemy, charakteryzują się wieloletnią bezawaryjnością. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że dziś czas jest bardzo cenny, dlatego bezwzględnie dotrzymujemy ustalonych w umowie terminów. Jeśli nie masz pewności co do tego, jakie materiały powinny zostać użyte oraz jaką techniką wykonać daną czynność, to nasi specjaliści służą pomocą.

wentylacja-rekuperacja

Zalety zastosowania rekuperacji

1

Przyjazne alergikom

Powietrze zewnętrzne jest filtrowane za pomocą wysokiej jakości filtrów, dzięki czemu pył i pyłki nie są przenoszone z powietrzem do wnętrza. Co więcej, istnieje możliwość jonizacji i oczyszczania powietrza z wirusów i bakterii.

2

Oszczędność

Odzyskana energia z powietrza wywiewanego może być wykorzystana do ogrzania powietrza nawiewanego. Można zaoszczędzić nawet 50% kosztów ogrzewania budynku.

3

Mniej kurzu i roztoczy

Za sprawą kratki zakładanej na żaluzji czerpni oraz filtrów żadne muchy, komary czy inne insekty nie przedostaną się do wnętrza domu jeśli nie otwierasz okien, których nie musisz otwierać, bo świeże powietrze jest stale dostarczane do środka.

NASZE WARTOŚCI

Dlaczego Instor jako wykonawca rekuperacji?

Profesjonalizm

Do każdego zlecenia podchodzimy z należytą starannością i dbałością o odpowiedni dobór komponentów i wykonanie najwyższej jakości. Realizowane przez nas zlecenia cieszą się wieloletnią bezawaryjnością.

Terminowość

Umówiony termin realizacji jest dla nas nieprzekraczalny. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że opóźnienia w jednym etapie prac generują kolejne, dlatego zawsze wywiązujemy się z ustalonego terminu.

Doświadczenie

>Nasz zespół tworzą specjaliści posiadający bogate doświadczenie w zakresie wykonywanego rodzaju prac, dzięki czemu jesteśmy w stanie stawić czoła nawet najbardziej skomplikowanym realizacjom.

Doradztwo

Doświadczenie i wiedza pozwala nam na profesjonalne doradztwo w zakresie doboru materiałów, techniki i rodzaju wykonywanej
usługi, biorąc pod uwagę założony budżet, ekonomię i oczekiwania klienta.

Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie i dbamy o najwyższe zadowolenie klienta z usługi!

SKORZYSTAJ Z NASZEJ POMOCY


Skontaktuj się i otrzymaj darmową wycenę wykonania rekuperacji w Twoim domu.

REFERENCJE

Realizacje z zakresu Rekuperacji

Skontaktuj się
z nami!

Masz pytania? Chciałbyś skorzystać z naszych usług? Napisz lub zadzwoń do nas i zacznijmy działać!
KONTAKT