Panele i instalacje fotowoltaiczne Nowy Sącz
- montaż paneli fotowoltaicznych

Projektujemy, montujemy i serwisujemy instalacje fotowoltaiczne oraz pomagamy w formalnościach przy uzyskaniu dotacji.

Zakres usług:

Sprzedaż

Montaż

Serwis

Doradztwo

CZYSTA ENERGIA

Czym jest
fotowoltaika?

Fotowoltaika polega na przetwarzaniu promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Jednostka światła, czyli foton pada na ogniowo fotowoltaiczne zawierające krzem, który to pochłania światło, jednocześnie wprawiając elektrony w ruch, które to z kolei tworzą prąd stały. Zjawisko to nosi nazwę zjawiska fotowoltaicznego.

Jak działa
fotowoltaika?

Powstała w ten sposób energia nie może zostać od razu wykorzystana – najpierw zamieniana jest na prąd zmienny za pomocą falownika, lub inaczej inwertera solarnego, by następie móc zasilać urządzenia w domu. Falownik kontroluje również pracę całej instalacji, a w razie usterek czy awarii sprawnie ją wyłączy.
Ilość produkowanego prądu latem jest zwykle większa niż zapotrzebowanie, dlatego jego nadmiar wysyłany jest do sieci publicznej przez licznik dwukierunkowy. Jesienią i zimą, kiedy to zapotrzebowanie się zwiększa, można wówczas odebrać wysłany naddatek prądu z sieci.

Wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii to nie tylko sposób na ogromne oszczędności związane z prywatną produkcją prądu. To również proekologiczne podejście i troska o naszą planetę poprzez wykorzystywanie tego, co daje nam matka natura.

 

CZYSTA ENERGIA

Korzyści z zastosowania fotowoltaiki

Oszczędność

Oszczędność

Jeśli instalacja jest odpowiednio dobrana i zamontowana wówczas ilość produkowanego prądu będzie wystarczająca do potrzeb. Co więcej, nie dotyczyć Cię będą podwyżki cen prądu, a przy długiej żywotności paneli, która wynosi nawet 30 lat to ogromna oszczędność.

Koszty ekspolatacji

Koszty ekspolatacji

O ile samo wykonanie instalacji na początku może wiązać się z większymi wydatkami, o tyle koszty eksploatacyjne po jej uruchomieniu spadają do zera. Stopa zwrotu inwestycji to zwykle 10% w skali roku, a jeśli odsprzedajesz nadwyżki energetyczne do sieci to koszt instalacji zwróci się jeszcze szybciej.

Ekologia

Ekologia

Wybierając panele fotowoltaiczne w szczególny sposób dbasz o środowisko. Instalacja nie produkuje CO2, spalin czy odpadów szkodliwych dla zdrowia. Co więcej, hałas i drgania są wyelminowane. Zyskujesz nie tylko Ty, ale i natura.

DOM POKAZOWY

Spotkajmy się i zobacz
profesjonalnie wykonaną instalację fotowoltaiczną w Brzeznej

Wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii to nie tylko sposób na ogromne oszczędności związane z prywatną produkcją prądu. To również proekologiczne podejście i troska o naszą planetę poprzez wykorzystywanie tego, co daje nam matka natura.

Czytaj więcej...

Fotowoltaika - Nowy Sącz

W wachlarzu usług realizowanych przez naszą firmę znajduje się instalacja paneli fotowoltaicznych w Nowym Sączu. Przez wiele lat obecności na rynku udało nam się zebrać doświadczenie i wiedzę, które są niezbędne do wykonywania takich usług w pełni profesjonalnie na najwyższym poziomie. Dobro klienta zawsze stoi u nas na pierwszym miejscu, dlatego staramy się dostosowywać nasze propozycje do Waszych potrzeb, co pozwala na wykonanie wysokiej jakości instalacji spełniającej wszystkie wymagania. Jesteśmy zawsze na bieżąco z nowinkami technologicznymi, więc możesz mieć pewność, że zainstalujemy u Ciebie panele wykorzystujące najnowsze technologie, korzystając przy tym z nowoczesnych narzędzi. Dzięki wykonanym przez nas planom rozmieszczenia paneli Twoja instalacja fotowoltaiczna w Nowym Sączu będzie maksymalnie wydajna.

Panele fotowoltaiczne w Nowym Sączu - bądź eko!

Jeśli poszukujesz rzetelnej firmy z doświadczeniem, która zaplanuje, złoży i zamontuje u Ciebie instalację fotowoltaiczną oraz do tego wszystkiego pomoże Ci w uzyskaniu na nią dofinansowania - to trafiłeś idealnie. Chcemy, aby każdy nasz klient był zadowolony, więc oprócz wysokiej klasy usług staramy się też proponować atrakcyjne ceny. Serdecznie zapraszamy.

FOTOWOLTAIKA

Jak szybko zwraca się
inwestycja w fotowoltaikę?

Koszt wykonania instalacji w zależności od wielkości domu i zapotrzebowania waha się pomiędzy kilkanaście a kilkadziesiąt tysięcy złotych. Jednak od momentu zamontowania paneli zaczyna przynosić ona ogromne oszczędności - produkowany prąd jest darmowy, nadwyżki można odsprzedawać do sieci bądź w niej przechowywać, by wykorzystać je w okresie zimowym. Inwestycja zwykle zwraca się po około 8 latach, a jeśli skorzystasz z dotacji takich jak Mój Prąd czy Czyste Powietrze, zwrot inwestycji może nastąpić już po 6 latach.

NASZE WARTOŚCI

Dlaczego Instor jako wykonawca fotowoltaiki?

Profesjonalizm

Do każdego zlecenia podchodzimy z należytą starannością i dbałością o odpowiedni dobór komponentów i wykonanie najwyższej jakości. Realizowane przez nas zlecenia cieszą się wieloletnią bezawaryjnością.

Terminowość

Umówiony termin realizacji jest dla nas nieprzekraczalny. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że opóźnienia w jednym etapie prac generują kolejne, dlatego zawsze wywiązujemy się z ustalonego terminu.

Doświadczenie

Nasz zespół tworzą specjaliści posiadający bogate doświadczenie w zakresie wykonywanego rodzaju prac, dzięki czemu jesteśmy w stanie stawić czoła nawet najbardziej skomplikowanym realizacjom.

Doświadczenie

Nasz zespół tworzą specjaliści posiadający bogate doświadczenie w zakresie wykonywanego rodzaju prac, dzięki czemu jesteśmy w stanie stawić czoła nawet najbardziej skomplikowanym realizacjom.

Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie i dbamy o najwyższe zadowolenie klienta z usługi!

FINANSOWANIE

Skorzystaj z dofinansowania
Mój Prąd lub odlicz 18%
wartości instalacji!

Skontaktuj się z nami, a pomożemy Ci w załatwieniu formalności i doradzimy najlepszą formę finansowania.

FOTOWOLTAIKA

Najczęściej zadawane pytania

Tak. Jeśli zostanie wyprodukowane więcej energii niż wynosi zapotrzebowanie, energia ta przekazywana jest do sieci energetycznej. Energię tę można odebrać w ilości 80%, kiedy to wyprodukowana na bieżąco energia będzie niewystarczająca.

Na 1kW potrzebne są 3 panele, zajmujące około 5m2.

Każde. Nie istnieją żadne ograniczenia, można również wykorzystać do ogrzewania elektrycznego.

Montaż instalacji trwa zwykle od 1 do 2 dni. Czas zależy od wielkości domu i miejsca montażu.

WSPÓŁPRACA

Jak przebiega współpraca?

Doradzamy, przeliczamy, przedstawiamy najkorzystniejsze rozwiązania i zajmujemy się formalnościami.

1

Darmowa
konsultacja

2

Projekt
instalacji

3

Wybór
finansowania

4

Montaż

5

Serwis

REFERENCJE

Realizacje z zakresu fotowoltaiki

Skontaktuj się
z nami!

Masz pytania? Chciałbyś skorzystać z naszych usług? Napisz lub zadzwoń do nas i zacznijmy działać!
KONTAKT