• KLIMATYZACJE
  • 30.07.2022

Systemy klimatyzacji Gree

Gree to największa na świecie firma klimatyzacyjna, połączona z nowoczesnymi badaniami i rozwojem, fabrykami oraz promocją i serwisem.

Lider branży klimatyzacji

Gree wyrosło z firmy przynoszącej 3 miliony dolarów rocznie do największej firmy klimatyzacyjnej na świecie, ze sprzedażą 16 miliardów dolarów. Pozycja marki Gree od wielu lat jest stabilna i jest liderem branży HVAC. W 2020 Firma Gree zajęła 246. miejsce na liście największych firm świata wg Forbes Global 2000 oraz 1. miejsce wśród producentów sprzętu AGD.

Sukces w Polsce

Free sp z o. o. to firma, która przyczyniła się do sukcesu Gree w Polsce. Firma ta jest największą fabryką klimatyzacji w drugiej co do wielkości gospodarce świata, a Gree jest ich marką. Współpraca rozpoczęła się w 2003 roku i trwa do dnia dzisiejszego. W tym czasie firma sprowadziła ponad 150 tys. klimatyzatorów Gree do Polski

Klimatyzatory Gree Nowy Sącz

Klimatyzatory ścienne

Klimatyzatory ścienne świetnie sprawdzają się w upalne dni, utrzymując temperaturę w pomieszczeniu na odpowiednim poziomie. Zimą klimatyzatory ścienne Gree zapewniają nie tylko chłodzenie, ale także niedrogie ogrzewanie pomieszczenia.

Klimatyzator ścienny Gree / www.gree.pl

Klimatyzatory montowane na ścianie (naścienne) są najczęstszym typem. Można je znaleźć w restauracjach, biurach, domach, stacjach benzynowych i prawie każdym budynku użyteczności publicznej. Klimatyzatory te składają się z dwóch części: panelu wewnętrznego, który jest montowany na ścianie w pobliżu sufitu, oraz jednostki zewnętrznej, w której znajduje się skraplacz (sprężarka). Jednostka zewnętrzna wytwarza zimne powietrze. Klimatyzatory ścienne są tak popularne, ponieważ są łatwe w instalacji, wydajne i nowocześnie wyglądają.

Klimatyzatory przenośne

Istnieje wiele powodów, dla których ktoś może nie być w stanie zainstalować stacjonarnego klimatyzatora typu split, na przykład przeprowadzka do nowego miejsca lub konieczność schłodzenia pomieszczenia w podróży. Przenośny klimatyzator Gree to najlepsza opcja dla osób, które potrzebują schłodzić pomieszczenie i można go przenosić z pokoju do pokoju.

Klimatyzator przenośny Gree / www.gree.pl

Stanowią dobrą alternatywę dla tradycyjnych stacjonarnych klimatyzatorów. Należy pamiętać, że nie są tak wydajne i hałasują podczas pracy. Klimatyzator wolnostojący ma tę zaletę, że nie wymaga montażu, ponieważ obie części urządzenia chłodniczego są umieszczone wewnątrz urządzenia, które jest następnie umieszczane w pomieszczeniu. Te przenośne jednostki klimatyzacyjne są również znane jako klimatyzatory monoblokowe. Monobloki wymagają jedynie zainstalowania rury, która odprowadza gorące powietrze. Rura może wychodzić przez okno, co zapobiega wierceniu otworów w zewnętrznych ścianach budynku. Nie ma innych czynności instalacyjnych dla tego typu klimatyzatorów.

Klimatyzatory typu Konsola

Posiadają te same funkcje, co inne klimatyzatory: ogrzewanie i chłodzenie, wielostopniowe sterowanie przepływem powietrza i wiele innych. Klimatyzatory, które stoją na podłodze, są świetnymi opcjami dla obszarów, w których inne jednostki nie mogą być zainstalowane ze względu na kątowy dach. Te klimatyzatory świetnie nadają się do pomieszczeń na poddaszu, ponieważ zazwyczaj nie ma tam ściany szczytowej, a jedyną dostępną przestrzenią jest ściana kolankowa. Wyglądają podobnie do grzejnika i mogą służyć do ogrzewania wnętrza.

Klimatyzatory przypodłogowo-sufitowe

Klimatyzatory przypodłogowo-sufitowe firmy Gree oferują dużą elastyczność w zakresie lokalizacji instalacji. Jeśli w pomieszczeniu nie ma wystarczającej ilości miejsca, klimatyzator można zamontować na ścianie przy podłodze. Alternatywnie, jeśli jest dużo miejsca, klimatyzator można zainstalować na suficie. Te klimatyzatory są idealne do miejsc publicznych. Klimatyzatory Gree można instalować na suficie lub na podłodze, uwalniając miejsce w pomieszczeniu, jednocześnie zapewniając stały przepływ powietrza w biurze, hotelu, sklepie lub innym pomieszczeniu.

Klimatyzatory Kanałowe

Systemy kanałowe Gree mogą jednocześnie chłodzić wiele pomieszczeń, dzięki możliwości łączenia kanałów rozprowadzających powietrze. Systemy te doskonale nadają się do ogólnego użytku, ale najlepiej je instalować podczas budowy budynku. Można je również podłączyć do kanału świeżego powietrza, co zapewnia czyste i chłodne powietrze.

Klimatyzatory kanałowe mają tą zaletę, że nie wpływają na aranżację wnętrza, a przepływ powietrza będzie równomierny, dzięki schowanym pod sufitem kanałom rozprowadzającym chłodne powietrze.

Klimatyzatory Kasetonowe

Klimatyzatory kasetonowe to wydajne, energooszczędne urządzenia, które oczyszczają, ogrzewają i chłodzą powietrze. Montowane są w konstrukcji sufitu podwieszanego i mogą być wyposażone w odpowiedni filtr oczyszczający. Klimatyzatory kasetonowe Gree mają konstrukcję czterostronną i zapewniają stały przepływ powietrza w całym pomieszczeniu. Są bardziej efektywne niż klimatyzatory jednostronne i zapobiegają „pustym strefom” pomieszczenia poprzez równomierne nawiewanie powietrza nawet w wysokich pomieszczeniach .

Instalacja klimatyzacji

Prawidłowa instalacja klimatyzatora ma kluczowe znaczenie dla wygody użytkowania i konserwacji. Najlepiej, aby zainstalował go ekspert, najlepiej ktoś, kto jest do tego upoważniony. Służymy pomocą w instalacji, doradztwie i serwisie klimatyzatorów.

Niezależnie od tego, czy szukasz rozwiązań dla domu czy dla biznesu zaoferujemy Ci najlepsze systemy klimatyzacji dopasowane do Twoich potrzeb i budżetu.  Zapraszamy do kontaktu.

Udostępnij artykuł: